3. MÍSTO V POHÁRU VĚDY PRO RÝNOVICE

 

Od ledna se naše třída účastnila Poháru Vědy. Tématem roku 2023 byla Cesta kolem světa. Zprávu o akci a o našem postupu jste si mohli přečíst v předešlém článku. Ve čtvrtek 11. května se reprezentanti naší třídy účastnili online regionálního kola.

Ve 14:00 jsme se sešli ve třídě, kde jsme měli připraveno vše k naší prezentaci. Poslechli jsme si úvodní slovo porotců, shlédli vystoupení týmů před námi a před třetí hodinou přišel náš čas!

Naše prezentace se věnovala povrchovému napětí vody, Indii a koření (pokus jsme předváděli s pepřem). Pokus se nám podařil. Potom jsme odpovídali na zvídavé otázky poroty.

V 16:00 přišlo vyhlášení. Detektivové z Rýnovice se v regionu Plzeňský – Liberecký kraj umístili na 3. místě. Napříč týmy všech regionů ČR jsme obsadili 9. místo.

Do republikového kola (mezi 6 nejlepších týmů) jsme nepostoupili, ale to nevadí. Byla to velká zkušenost, kterou určitě zužitkujeme v Poháru Vědy 2024.

Děkujeme reprezentantům 3. třídy, kterými byli Marie Brožková, Tomáš Jakoubě, Jozef Janek, Michal Prynych a Ondřej Pěnička.

VO