EU peníze školám

eupenizeŠkola se snaží financovat svůj rozvoj také z různých projektů. Aktuálně jsme zapojeni do EU peníze školám. Díky němu se mohou děti na prvním stupni setkávat s výukou doplněnou o aktivity s interaktivní tabulí.

V rámci projektu již byly zakoupeny kompletní sady, které v každé třídě zahrnují interaktivní tabuli Smart Board, pojezdy, ozvučení a projektor. K tomu byl zakoupen výkonný počítač. Specifikum software k tabuli je, že umožňuje využívat množství intaraktivních materiálů, které si učitelé sami připravují. Navíc je to taková větší dotyková obrazovka, která má tedy k dispozici internet, možnost projekce videa a výukových programů. Dotyk je možný prstem, mazání houbičkou a popisovat lze různobarevnými tužkami.

tabule

Jsme rádi, že zde tabule máme. Jsou s nimi již nějaké zkušenosti z druhého stupně, kde je již od roku 2006 postupně využíváme pro zpestření a větší názornost výuky. Nové tabule ve čtyřech třídách prvního stupně nejsou jen kusem hardware, záleží na učiteli, jak výuku s nimi pojme. Předpokladem je postupný vývoj schopností učitele, protože dodané programy by časem dokonce umožnily pracovat žákům na vlastních počítačích propojených s tabulí, nebo vyplňovat testy pomocí hlasovacích zařízení.

Jedním z důležitých výstupů tohoto projektu by snad měla být lepší schopnost žáků prezentovat své názory zábavnou a přitom kvalitní formou. Na druhém stupni už máme první dobré výsledky z minulých let, kdy žáci sami vytváří výukové interaktivní materiály v autorském programu Smart Notebook. Posunem těchto tabulí k menším dětem lze očekávat ještě lepší využití těchto možností.