Logická olympiáda 2022

Během měsíce října si 30 našich žáků vypracovalo domácí kolo Logické olympiády. Jde o soutěž, která je pořádána Mensou ČR a je založená na úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup.
V přípravných kategoriích A1 (1.třídy) si skvěle vedli Viliam Riedel a Antonín Brožek, v kategorii A2 (2.třídy) Markéta Štěrbová.
V postupové kategorii A (3. – 5.třídy) obsadili ve školním kole 1.místo Tomáš Porkert, 2.místo Karolína Pešatová a 3.místo Amálie Riedlová (všichni 5.třída). Tomáš se stal krajským finalistou.
V postupové kategorii B (6. – 9.třídy) obsadili ve školním kole 1.místo Lukáš Zeman (7.tř.), 2.místo Markéta Běhounková (9.tř.), 3.místo Adéla Riegerová (9.tř.) a Ondřej Štěrba (6.tř.).

3. listopadu 2022 proběhlo v Liberci krajské kolo. Naši školu reprezentoval Tomáš Porkert, který se dostal mezi 50 nejlepších řešitelů. Skvěle vylepšil své pořadí z domácího kola a vybojoval fantastické 5.místo (celostátní kolo mu uteklo jen o kousek). Skvělý výsledek na nováčka, velká gratulace, jen tak dál!
Všem zúčastněným děkujeme, že si zkusili něco nového. Blahopřejeme k výsledkům a těšíme se zase za rok.