Naše vlastní stroje

Absolutně skvělá parta se nám letos sešla. To, co jsme mohli vidět na našem posledním říjnovém setkání myslím předčilo všechna očekávání. Ta různorodost strojů a robotů, co se nám sešla až brala dech. Byla tu zařízení z Merkuru, ať už vozíky, jeřáby, nebo speciální ukázky převodů – větrník a boxer. Byly tu ale i ukázky z jiných stavebnic, roboti, jeřáb, speciální důlní stroj. A co bylo absolutně inženýrským vynálezem byla i stavebnice z kartónu, která prý má být ještě osazena hydraulikou. Nu, máme se ještě na co těšit. K jednoduchým strojům se rozhodně ještě vrátíme v listopadu.

Mezitím můžeme vyhlásit druhý velký úspěch. Naši Ozoboti se již naučili pochodovat tak, jak si přejeme my sami a pro dnešek nám psali písmenka i celá slova.

Největší radost nám ale dělá spolupráce se stavebnicemi VEX IQ. Měli jsme návštěvu ažz Prahy a s velkou radostí jsme převzali další stavebnici. Práce nám teď půjde lépe od ruky. Hurá do toho, už se blíží doba, kdy budeme programovat i velkého robota.