Odpoledne s robotikou

V pondělí 21. ledna proběhl malý den otevřených dveří pro žáky z kroužků robotiky a jejich rodiče, ale i pro zájemce z řad veřejnosti. Žáci zde předváděli své hry a programy, pomáhali s organizací, ukazovali práci s roboty Lego i VEX a elektronikou s podporou Arduina. Pilně se činila také 3D tiskárna a tak si mohli přítomní odnést i malý dárek na památku. Akce se vydařila. Domníváme se, že zařazení robotiky do kroužků i do výuky je správná cesta. Věříme, že podobné odpoledne není poslední. Už teď se rozběhla diskuze nad náplní příštího. Děkujeme rodičům za podporu a všem zájemcům za návštěvu.

Hra v Game Makeru, programovali sedmáci v textovém módu
Diskuze nad možnostmi programu Game Maker
Elektronika ovládaná pomocí minipočítače Arduino
Elektronika ovládaná pomocí minipočítače Arduino v podání šesťáků