Oslava Eulerova čísla

Netradiční hodinu matematiky zažili žáci na třech středních školách a my byli při tom. Připravili si navzájem zajímavosti k jednomu z nejvýznamnějších čísel matematiky, které je vedle PÍ zajímavé tím, že je tzv. iracionální (nelze ho zapsat zlomkem a nikdy nekončí za desetinnou čárkou). Díky tomu se v něm dá najít třeba i datum našeho narození. Pro nás bylo zajímavé, že jsme se nejen mohli podívat na to, kde se v životě a v matematice s tímto číslem setkáváme, ale hlavně jsme dostali nahlédnout, jak to vypadá, když se propojí více škol dohromady pomocí internetu. A příště už to zkusíme sami?

Pokud si chcete udělat představu o části obsahu této oslavy čísla e, podívejte se na prezentaci Na e, kterou nám laskavě poskytla třída ze Střední průmyslové školy v České Lípě.

thumbnail of na_e_sps_ceska_lipa