Pomáhat a bavit…

To je motto, pod kterým jsme umístili video o naší představě využití moderních technologií na webu soutěže Správná škola.

„Když za mnou přišla Míša z osmé třídy s myšlenkou natočit video, jak učíme s interaktivní tabulí, byl jsem z toho nesvůj. Ve třídě jsme složitě zařídili alespoň nějakou projekci. Propojení počítačů zlobilo. A tak jsme si dali za úkol ukázat alespoň nějaké osvědčené technologické novinky, jako jsou aktivity se Smart Notebookem a nebo s využitím mobilu ve výuce fyziky. Jsou to jen střípky toho, co všechno se dá s tabulemi Smart a mobily nebo tablety dělat, ale snad i z toho mála je zřejmé, že když nechybí nadšení pro věc, může být výuka zábavnější a může i pomáhat, zvláště žákům nějakým způsobem znevýhodněným.“ Martin Gembec

spravnaskolaV pátek 27. května byly všechny školy pozvány k účasti na vyhlášení spojené s exkurzí po budově firmy Microsoft. Už jen samotný výlet do Prahy a možnost vidět na živo prostory, kde pracují nadaní mladí lidé, bylo inspirací. A co víc, oni zde vlastně ani zrovna nemusí být, mohou pracovat odkudkoli, kde je internet. A nebo si v práci mohou sednout tam, kde se jim zrovna chce. Nikdo nemá pevně danou pracovní pozici a kancelář. Nejlepší jsou ale různé koutky k odreagování, ať už k přípravě jídla, tak k zábavě a to jak na jednotlivých patrech, tak na střešní terase, která vypadá jako zahrada.

Naše video Pomáhat a bavit bylo jedním z oceněných videí, především za způsob, jakým bylo pojato. Jsem za to rádi a děkujeme.