5. třída 2014/2015

Třídní učitelka: Mgr. Blanka Koudelková

Archiv třídy

Akce třídy

Pohádkový les

Karkulka a myslivec, lesní víly a kovbojové – a další naši deváťáci si pro nás opět připravili putování lesem k sladkému pokladu. Cestou jsme museli poznat druhy koření, zazpívat písničku, proběhnout dráhu nebo vyhledat lesní zvířata. Bylo to super. Moc děkujeme!

Praha stověžatá

Konečně školní výlet. Planetárium, Technické m

uzeum, Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem a večer zmoženi sluncem, únavou a svačinami maminek hurá domů. Bylo to fajn.

 

Vlastní hodnota a respekt

Jak se máme chovat k ostatním lidem, ale také jak si vážíme sami sebe, o tom jsme si povídali a hráli s Honzou Molnárem. A zjistili jsme, že nahlížet sami na sebe je velmi vzrušující cesta plná překvapení a nových objevů.

     

EVVO: Zelený ostrov

V rámci environmentální výchovy jsme si ukázali půdní profil v terénu lesa za školou. Na pracovní listy žáci nalepovali celé a porušené listy, jehličí a nakonec rozložené stádium (vrstvu humusu).

Prevence rizikového chování – Konflikt, komunikace

Učíme se předcházet konfliktům, jak komunikovat s ostatními lidmi, jak řešit problémy a jak je vždycky lepší je řešit v klidu a s rozvahou. A s paní vychovatelkou L. Riegrovou to prostě jde samo.

Recitace

Básničky, básničky, básně,
umíme je všichni krásně.

Projektový den Velikonoce

Jak to bylo v minulosti a proč slavit Velikonoce, vyrobit velikonoční dárky a nakonec si v tělocvičně velikonočně zasoutěžit – to vše jsme stihli za jediný den a ještě jednu pohádku. Bylo to super!

 

Zimní den

Lyžovalo se, sáńkovalo se, někteří bruslili a jiní se šli jen tak projít po horách.

 

Pečení perníčků

Vánoce se blíží a s nimi i Vánoční trhy. A tak zdobíme perníčky a je to těžká práce, hlavně při tom neujídat…

Mikulášská besídka

Je 5. prosinec a opět jsou u nás Mikuláš a Čert. Aby si poslechli všechny básničky a písničky, které jsme si pro ně připravili, aby pochválili ty hodné a zahromovali na ty neukázněné a nakonec  – aby všem nadělili sldkou dobrotu.

 

Sedmihorky 2014

Výprava na dno moře v Českém ráji mezi skalami? Už je to tak. Někdy v dávné minulosti byl tady u nás ráj mořský.

Tonda Obal na cestách

S Martinem a Danem jsme se naučili, jak třídit obaly a tím chránit naši planetu před zavalením odpady. Nakonec jsme si zahráli tématické hry.