Vánoce v Rýnovicích

Mikulášskou nadílku, vánoční vyrábění nebo také vánoční besídky. To všechno si užili naši žáci v prosinci před vánočními prázdninami. Koukněte na to, jak si to užívali.

1. třída

Mikuláš, čerti a andělé

Vánoční besídka v první třídě

 

více fotek na stránce třídy nebo přímo v článku: https://zsrynovice.cz/1-trida-huraaa-vanoce-jsou-tady/

2. třída

Druháci vytvořili voňavé soli do koupeli a upekli výborné perníčky, šikulové 🙂

4. třída

Vánoční čas ve 4. třídě očima Amálky Riedlové…

„Začátkem prosince k nám do třídy přišel Mikuláš, čert a anděl. Báli jsme se, ale jen trochu, protože to byli naši spolužáci z 9. třídy. Asi o týden později jsme Vánoce ve škole doplnili zpíváním vánočních písniček na školním dvoře a rozsvícením stromečku.“

I čtvrťáci si užili vánoční besídku na plno, dokonce přišla i kouzelnice :-D.

„Žáci čtvrté třídy si na poslední den před vánočními prázdninami připravili vánoční besídku.

Pod stromečkem, který jsme měli ve třídě, se nahromadila spousta dárků.

Maminky nám poslaly výborné vánoční cukroví. A nechyběl ani program, ve kterém jsme viděli hezkou scénku, vystoupení kouzelnice, která taky krásně zazpívala. Společně jsme poseděli, zasmáli se prima vtipům a mlsali. Největší rozruch a veselí nastaly při rozdávání vánočních dárků. No a pak už naše společné dopoledne skončilo, uklidili jsme třídu a rozešli se na vánoční prázdniny.“

 

více fotek v článku: https://zsrynovice.cz/4-trida-vanocni-besidka/

7. třída

No a na závěr předvánoční čas u sedmáků…

„Začátkem prosince nás ve třídě navštívili spolužáci z 9.třídy tradičně převlečeni za anděly, čerty a Mikuláše. O týden později jsme si společně celá škola zazpívali na školním dvoře tradiční koledy i moderní vánoční písničky při rozsvěcení vánočního stromu. Během adventu jsem ve škole vyráběli vánoční dekorace z keramiky. V posledním týdnu před Vánocemi jsme navštívili Palace Plus v areálu Jablonexu, prohlédli si tradiční české ozdoby od místních umělců a sami si  vytvořili vánoční skleněnou dekoraci a náramky. Na závěr nás čekala besídka se třídou, zahráli jsme si hry s vánoční tématikou a rozdali dárky, které jsme pro spolužáky pořídili.“