Vánoční přespání 4. třídy

21. prosince si žáci 4. třídy uspořádali trochu netradiční vánoční besídku spojenou s přespáním ve škole. Paní učitelka třídní měla pro své žáky připraveno spoustu aktivit. ,,Poznávačkou“ pohádek počínaje až po pohádku na dobrou noc.

Když žáci do školy dorazili, tak se hned vrhli na první neplánovanou aktivitu a tou bylo karaoke. Musím říct, že na tom se děti opravdu hodně vyřádily. Po dlouhých hodinách dětského zpěvu přišla na řadu první plánovaná aktivita a tou byla „poznávačka“ pohádek. Děti si utvořily dvojice a postupně vyrážely do tělocvičny, kde na ně čekalo 13 úkolů. Po dlouhých minutách přemýšlení na děti čekala předposlední aktivita. Většina kluků se opět odebrala do tělocvičny, ale tentokrát ne přemýšlet, ale zahrát si florbal a zbytek třídy šel ven zapalovat prskavky. Když prskavky zhasly a kluci dobojovali, šly se děti připravit na spaní. S pomocí dvou zdatných siláků Kuby Ježka a Kačky Podlipné se podařilo přesunout všechny žíněnky do jejich třídy. Když bylo spaní připravené, zbývalo už jenom vyčistit zuby a jít spát. Ještě než jim před spaním klesly víčka, vyslechli si od paní učitelky slíbenou pohádku na dobrou noc.

text: Jakub Ježek, Veronika Česká, Kateřina Podlipná (bývalí žáci 9. třídy)