VEX IQ Challenge – robosoutěž finále

V úterý 26. 6. jsme se zúčastnili celostátního finále robotické soutěže VEX IQ Challenge. Šlo o vyvrcholení naší práce s robotickými stavebnicemi. Naše týmy mladších a starších žáků mohly předvést, co se naučily a jak jsou šikovní jejich operátoři.

Velký úspěch sklidil vylepšený robot šesťáků, který kromě jiného tleskal, blikal a tancoval breakdance. Šikovnost jsme prokázali účastí obou týmů ve finálových jízdách dvou týmů – aliancí, když po vyhrané kvalifikaci jsme byli jen krůček od vítězství. Také v individuálních dovednostech se naši neztratili. Oba týmy se umístily na čtvrtých příčkách.

Nezbývá než poděkovat za celoroční podporu AV Media, která navíc soutěž pořádala a samozřejmě Nadaci Jablotron, bez jejíž podpory bychom stavebnice stěží kupovali. Věříme, že pro všechny účastníky to bylo vyvrcholení jejich celoroční snahy a že se tato soutěž stane motivací do další práce.

Výsledky:
Mladší žáci – tým Mechaničtí drtiči
Dovednosti robota: 2. místo
Skupinová výzva: 3.-4. místo
Celkové umístění: 3. místo

Starší žáci – tým Robomaniaci Rýnovice
Dovednosti robota: 4. místo
Skupinová výzva: 3.-4. místo
Celkové umístění: 4. místo