Dvoudenní akce na Malé Skále

Závěr školního roku měli deváťaci příležitost si užít na Malé Skále. V rámci dne věnovaného sportu a branné výchově absolvovali splutí Jizery, jízdu na koloběžkách a různé aktivity týkající se přežití v přírodě. Specialitou byla střelba na biatlonové terče. Druhý den byl v rámci školního výletu věnován kánoím a turistice a nechyběla ani závěrečná hra. Za nás učitele můžeme vše zúčastněným poděkovat za vzorný přístup ke všem aktivitám. Opravdu jsme si to společně užili.

Martin Gembec a Jitka Kostelníková

Jak už výše popsali naši učitelé, opravdu jsme se na výletě nenudili. Byli jsme rádi, že se nám povedlo počasí – jen škoda té silné bouřky ze čtvrtka na pátek. Kromě zmíněných raftů a koloběžek byla fajn i návštěva místní pizzerie, vaří zde opravdu výtečně. Bezvadná byla i závěrečná hra, kterou nám mimochodem učitelé plánovali už od minulého roku. Hra začala příletem telegramu od našeho kempovacího souseda. Podle ní jsme museli projít trasu vyznačenou v mapě a cestou plnit úkoly, jako třeba, že jsme museli složit krátkou rýmovačku o naší paní učitelce nebo se narvat do záchranné vesty a kruhu. Když jsme dorazili na Žlutou plovárnu, čekal nás snad nejhorší úkol celé hry. Kluci přeplavali pro pytel, v němž byla sekyrka, kterou jsme vysvobodili klíč, jenž pomohl odemknout řetěz, kterým byla spoutána němá víla, totiž naše paní učitelka. Musíme říct za všechny žáky, že se nám výlet opravdu velice líbil a rádi bychom absolvovali další :-D.

Jakub Ježek a Veronika Česká