POHÁR VĚDY 2024 je mezinárodní soutěž, která přináší žákům všech věkových kategorií možnost řešit a prezentovat skupinové badatelské dovednosti v různých oblastech přírodních věd. Do letošního ročníku se pustila 4. třída v kategorii I. stupeň ZŠ. Během tří kol bylo nutné připravit odpovědi pro jednotlivá korespondenční kola na téma Zahrada a získat dostatečný počet bodů. V dubnu čtvrťáci získali Certifikát úspěšného řešitele.

Úspěchem byl bodový postup do online regionálního kola Liberecký – Ústecký kraj. S tématem Přírodní barviva získal 1. místo tým Detektivové z Rýnovic ve složení Tomáš Jakoubě, Jozef Janek, Ondřej Pěnička a Michal Prynych. Kluci tak vybojovali postup do národního kola.

14. – 16. června proběhlo v Praze národní kolo, kam vyrazil rýnovický repretým ve složení Marie Brožková, Tomáš Jakoubě, Jitka Jiroutová, Michal Prynych a vedoucí týmu Mgr. Veronika Osobová. Hned první den předváděly děti pódiový experiment na téma Míchání přírodních barev, druhý den pak prezentaci své práce na stánku. 

Účast na takto náročné soutěži byla pro děti skvělou zkušeností a konečné 6. místo velkým úspěchem. Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci nejen ZŠ Rýnovice, ale i našeho města a Libereckého kraje.

VO